Tu sa nachádzate: Domov » Účel využitia » Športové haly » Referencie

Tenisová hala Kappa

Dňa 12.12.2014 sa slávnostne otvorila multifunkčná športová hala v Detve. Momentálne sú v prevádzke tenisové aj badmintonové kurty a na ďalších priestoroch sa naďalej pracuje.

Klik pre zväčšenie

Hala sa stavala zo zámerom rozvoja športuchtivej mládeže v Detve. Išlo o podporu tenisových nádejí a ďalších športových aktivít. Okrem kurtov sa pod našou halou našlo miesto aj pre strelnicu a priestor pre bojové športy.

Čo sa týka výberu dodávateľa, išlo tu hlavne o dobrý dojem z našej haly vo Vígľaši typu Ceptra. Tam sme stavali skladové priestory a keďže sa majiteľom zapáčila jej konštrukcia, prevedenie, ako aj naša profesionalita a rýchlosť výstavby, ich rozhodnutie bolo jednoznačné. Frisomat bol pre nich jasným favoritom.

Okrem toho, že je naša hala Kappa jedinečná svojho druhu, slovenský unikátny je aj tenisový povrch, ktorý sa v nej použil. Ide o profesionálny povrch, ktorý sa 20 rokov používal na turnajoch v Australian Open (od roku 1987 do  2007). Podlaha leží na betónovom podklade a skladá sa z niekoľkých vrstiev, ktoré spolu majú hrúbku 8mm. Jedná sa o stredne rýchly povrch, ktorý je flexibilný- čiže priateľský ku kĺbom. Je vyrobený z polyuretánovej gumy a sklenených textilných vlákien.

Klik pre zväčšenie

Na otváracom ceremoniály si na tomto povrchu zahrali aj slovenskí profesionáli v zložení Karol Beck, Andrej Martin, Filip Polášek a Igor Zelenay. Svoju podporu prejavil aj župan Bansko-Bystrického kraja pán Marian Kotleba, ktorý neskrýval nadšenie pri pohľade na halu a s ňou spojene možnosti jej športového využitia.

  Klik pre zväčšenie

Aj samotnému  Karolovi Beckovi, slovenskému hráčovi Davisovho pohára, sa hala veľmi páčila. „Som veľmi prekvapený ako hala vyzerá. Páči sa mi, že je jednoduchá, multifunkčná, dobre osvetlená.“ Podľa jeho slov zámer projektu vyšiel, keďže okrem tenisových kurtov tu bude aj niečo iné.  

To „niečo iné“ je druhá etapa výstavby celého komplexu, ktorá je momentálne v štádiu plánovania a veríme, že firma Frisomat bude jej súčasťou. 

Klik pre zväčšenie

 

Tenisová alebo športová hala aj pre Vás?