Tu sa nachádzate: Domov » Účel využitia » Dielne » FAQ

Aké možnosti sú pre vybudovanie základov mojej oceľovej budovy?

Zatiaľ, čo sa bude stavať Vaša oceľová budova, nie je potrebné báť sa nekonečných negatívnych vedľajších dopadov výstavby (prach, hluk, atď.). Základy pre Vašu výrobnú jednotku alebo dielňu budú položené s minimálnymi výkopovými prácami, ale s maximálnou stabilitou. Presný spôsob položenia základov bude závisieť od podložia. Na základe toho vyberieme jeden z nasledujúcich typov základov:

 • Prefabrikované betónové sokle
  Je Váš pozemok rovný, spevnený so štetovým podkladom, kde môžeme hĺbiť podložie? Ak áno, Frisomat vykope malé jamy, do ktorých umiestnime prefabrikované betónové sokle, ktoré sú následne zaliate betónom. To zabezpečí, že Vaša továrenská jednotka alebo dielňa bude pevne ukotvená na celé roky.
 • Oceľové skrutky alebo chemické kotvy
  Chcete, aby Vám Frisomat postavil továrenskú jednotku alebo dielňu na betónovom podklade? V takom prípade umiestnime do neho oceľové skrutky alebo chemické kotvy. Odporúča sa, aby ste naliali betón až po tom, čo zainteresujete Frisomat, pretože až potom budete môcť pracovať v súlade s našimi pokynmi a rozmermi. Týmto spôsobom zaistíte optimálnu vodotesnosť. A čo ak je tam už existujúci betónový podklad? Žiaden problém. V takomto prípade Frisomat postaví budovu na existujúcom podklade.
 • Kotvy
  Chcete postaviť priestrannú továreň s veľkým rozpätím? Ak áno, Frisomat Vám poskytne pozinkované kotvy s kotviacimi prvkami na ukotvené základy. Plán budovy ukáže, kde budete musieť umiestniť platne do betónu. 
 • Betónové bloky
  Potrebujete mať Vašu dielňu alebo továrenskú jednotku rýchlo dokončenú? Alebo neskôr budete chcieť ľahko premiestniť Vašu dielňu? Ak áno, postavíme Vašu oceľovú budovu na Legioblock® betónových blokoch či iných betónových blokoch, ktoré si vyberiete. Minimálne množstvo základových prác za maximálnu stabilitu.