Tu sa nachádzate: Domov » Účel využitia » Letecké hangáre » Referencie

Ľahké lietadlá sa v našich hangároch cítia ako doma

Klik pre zväčšenie

Môžete sa začať učiť pilotovať ultraľahké lietadlá, tak ako sa to učia na letisku  Sterpenich v belgickej provincii, Luxemburg. Na tomto letisku lieta s malými športovými lietadlami so sedadlami pre pilota a jedného cestujúceho. Stroj sa ľahko ovláda a rýchlo stúpa. Pre prevádzkovanie takého letiska bolo potrebné vybudovať dostatok priestoru, nielen pre prípravu, tréning alebo pre príslušenstvo, ale aj pre parkovanie a garážovanie týchto lietadiel. V tomto smere sa spoliehali na FRISOMAT.  

 

Robustné a suché garážovanie lietadiel 

 

FRISOMAT postavila tri voľne stojace Sigmy s ideálnymi rozmermi pre parkovanie lietadiel: 13 m široká, 22 m dlhá a 4 m vysoká. Ultraľahké lietadlá sú umiestnené v tých najlepších podmienkach, čím sú všetky zariadenia a mechanizmy chránené a v bezpečí . 

 

Široké brány pre parkovanie lietadiel


Klik pre zväčšenie

Je prirodzené, že piloti sa chcú dostať von z garáže a vzlietnuť  čim skôr a čím jednoduchšie. To je dôvod, prečo Frisomat vo svojich halách použil extra široké brány. Pre bezproblémové parkovanie sme namontovali posuvné brány, ktoré umožňujú jednoduché vyrolovanie z parkoviska, vďaka čomu môžu ľahko vzlietnuť až k oblakom.

 

Hľadáte hangára pre vaše lietadlá?