Tu sa nachádzate: Domov » Účel využitia » Priemyselné budovy » FAQ

Aké sú možnosti pre vybudovanie základov mojej oceľovej stavby?

Aké základy používa Frisomat pre svoje priemyselné budovy? Záleží to od pôdneho podložia oblasti, kde má byť budova postavená. Na základe toho si je možné vybrať jeden z nasledujúcich základov:

 • Montované betónové podstavce pre priemyselné stavby
  Montované betónové podstavce sú ideálne, ak Vaše miesto je rovné a spevnené so štetovým podkladom a ak je možné vyhĺbiť podložie. V takom prípade sa vyhĺbia malé diery, do ktorých umiestnime podstavce, ktoré následne zalejeme betónom. Tým je zaistené, že priemyselné stavby takto vydržia roky.
 • Oceľové skrutky alebo chemické kotvy pre priemyselné stavby
  Musia byť Frisomat priemyselné stavby postavené na betónovom podloží? Je to možné. V takom prípade Frisomat nastaví oceľové skrutky alebo chemické kotvy. Odporúča sa, aby ste naliali betón až po tom, čo Vás Frisomat informuje o požadovaných rozmeroch.  Nie je to povinné, ale dá Vám to záruku vodotesnosti.
 • Kotvy pre priemyselné stavby
  Priemyselné stavby sú často veľmi veľké. Oceľová budova s veľkým rozpätím vyžaduje ukotvené základy. Frisomat následne dodá pozinkované kotvy s kotviacimi prvkami. Náš stavebný plán Vám ukáže, kde ich budete musieť dosadiť do betónu. 
 • Priemyselné stavby na betónových blokoch
  Potrebujete priemyselnú stavbu za polovičný čas? Musí byť v krátkej dobe umiestnená na nejakom mieste? Možno v nej neskôr budete zastrešovať rôzne operácie, alebo ju bude potrebné znovu postaviť niekde inde... Ak je to tak, Frisomat postaví Vašu oceľovú jednotku na betónových blokoch. Minimálna nutnosť vybudovania základov zaručuje maximálnu stabilitu.