Tu sa nachádzate: Domov » Účel využitia » Recyklačné strediská » FAQ

Aké sú možnosti vybudovania základov pre moju oceľovú stavbu?

Vybudovanie základov pre Vašu Frisomat jednotku bude závisieť od jej typu a od podložia, na ktorom bude umiestnená oceľová budova. Na základe toho vyberieme jeden zo štyroch typov základov.

 • Prefabrikované betónové sokle
  Je Váš pozemok rovný, je tam vrstva kamennej sutiny a je možné hĺbiť do podložia? Ak áno, Frisomat vykope malé jamy, do ktorých umiestnime prefabrikované betónové sokle, ktoré sú následne zaliate betónom. To zabezpečí, že ostanú pevne osadené na mieste, rovnako ako Vaša oceľová budova.
 • Oceľové skrutky alebo chemické kotvy pre Vašu oceľovú budovu
  Máte už na pozemku betónový podklad? V takom prípade doň umiestnime  oceľové skrutky alebo chemické kotvy. Odporúča sa, aby ste naliali betón až po tom, ako zainteresujete Frisomat. Poradíme Vám totiž  požadované rozmery a Vy získate istotu, že hala bude vodotesná.
 • Kotvy pre Vašu oceľovú stavbu
  Ukotvené základy sú niekedy nevyhnutné, napríklad pre oceľové budovy s veľkým rozpätím. V takom prípade Vám Frisomat dodá pozinkované kotvy a kotviace prvky.  Náš projekt Vám ukáže,  kde do betónu je potrebné ich umiestniť.
 • Legioblock® betónové bloky ako základ pre Vašu oceľovú budovu
  Potrebujete oceľovú budovu postavenú za veľmi krátky čas? Prípadne ju potrebujete ľahko premiestniť, pretože sa budete venovať inej podnikateľskej činnosti, alebo jednoducho chcete zmeniť miesto podnikania? S Frisomatom je to možné. Postavíme Vašu oceľovú budovu na betónových blokoch Legioblock®. To znamená, že nie sú nutné žiadne veľké základové práce, pričom oceľová budova bude stále veľmi stabilná.