Tu sa nachádzate: Domov » Účel využitia » Showroom » Referencie

Záhradné centrum Oasis

Klik pre zväčšenie

Lestra & CO s.r.o. sa zaoberá predajom zeleninových

a kvetinárskych osív, pričom treba podotknúť, že spoločnosť je jednou z najväčších semenárskych firiem na Slovensku.

Po roku 1992 sa začali orientovať  na balenie týchto semien do farebných vrecúšok a v súčasnosti pokrývajú zhruba 50% celkového predaného množstva farebných vrecúšok  so zeleninovými a kvetinovými osivami. 

V roku 2009 firma započala výstavbu záhradného centra a v roku 2012 sa v Trnave otvorilo gardencentrum Oasis. Pre výstavbu tohto projektu si pani Katarína Prityiová, majiteľka firmy, vybrala firmu Frisomat.  Na základe požiadaviek sme následne vypravovali cenovú ponuku na izolovanú päťloďovú hala Sigma, ktorá sa využíva ako predajňa záhradkárskych potrieb, príslušenstva, ako aj sadeníc či dekorácií.  

Areál záhradníctva sa skladá z piatich prepojených Sigma hál - každý je 25 metrov široký. Tento stavebný štýl umožňuje ľahko vytvoriť inú atmosféru v každej z nich.  

Do projektu sme zahrnuli  fakt, že sme museli pracovať s vopred vyrobenými  železobetónovými základmi, do ktorých sa osádzali kotviace časti haly. Na tieto častice sa montovali nosné stĺpy. Aby sa zabezpečila dostatočná izolácia, na boky aj na strechu sa použili panely vyplnené PUR penou. Keďže hala pre Oasis slúži tak pre záhradkárske potreby ako aj pre rastliny, potrebuje veľa svetla. Pre prirodzené osvetlenie haly sme dodali presvetlovacie pásy. Do projektu sa ešte zakomponovali posuvné brány. Aj vďaka štyrom hlavným bránam v zadnej časti hangárov, s dodaním tovaru nie je žiaden problém.

Klik pre zväčšenie

Nakoľko išlo o zaujímavý projekt, sme radi, že pani Prítyiová, si pre realizáciu tejto stavby vybrala práve nás. Pri výbere hál od Frisomatu zohrala dôležitú  rolu flexibilnosť konštrukcie ako aj priaznivá cenová ponuka.  Spokojnosť s komunikáciou ako aj priebehom výstavby nám pani majiteľka dokázala tým, že haly Frisomat odporučila už viacerých záujemcom. 

 

Priestranný showroom aj pre Vás?