Novinky

10 rád, ako zabezpečiť veľkosklad pred zlodejmi

 Hovorí sa, že žijeme vo veľmi zlom svete, kde ľudia robia zle nielen svojim nepriateľom. Denno-denne v správach počujeme, vidíme, čítame, ako ľudia klamú, podvádzajú alebo kradnú. Preto sme sa rozhodli spísať vám zopár rád, ako predísť návštevám dlhoprstých.

 

Kvalitné bezpečnostné dvere – ak ste sa rozhodli zainvestovať nemalú sumu do výstavby haly, mali by ste popremýšľať aj nad investíciou do kvalitných bezpečnostných dverí. Na trhu je niekoľko výrobcov aj predajcov, ktorí sa predbiehajú v inovatívnych možnostiach a ponuke sortimentu. Môžete si vybrať nielen na základe ceny, ale aj iných vlastností, ako napr. požiarna alebo zvuková odolnosť, farebnosť, poprípade materiál.


Alarm – zvukový alarm je jedným z obľúbených riešení pre zabezpečenie areálu alebo objektov. Firmy, ktoré sa venujú zabezpečovacím systémom a alarmom, vám dokážu navrhnúť ochranu podľa vašich individuálnych požiadaviek a nárokov.Na výber máte z drôtových aj bezdrôtových systémov.


SBS –strážna služba je síce nákladnejšia záležitosť, ale v prípade veľkoskladov potrebná pre váš pokojný spánok. Profesionálni „sekuriťáci“ vám môžu postrážiť váš objekt 24 hodín denne. Zároveň im môžete udeliť právo náhodnej kontroly tak vonku, ako aj vo vnútri skladu.

Klik pre zväčšenie

 

Kamerový systém –to, čo neuvidí oko SBSkára, uvidí objektív kamery. Môžete si vybrať rôzne druhy od tých jednoduchších až po „vymakané stroje“. Kamery môžete priamo prepojiť s počítačom či mobilom, a tak monitorovať priestory aj na vzdialených miestach. Treba však každého upozorniť, že kamerový systém sa neinštaluje kvôli sledovaniu osôb/zamestnancov, ale kvôli zabezpečeniu objektu, ochrane pred vandalizmom a krádežami.


Vysoký plot/drôt/mreže – v niektorých krajinách sú proti týmto opatreniam, ale u nás majú stále svoju zaužívanú funkciu. Napr. taký plot...okrem toho, že nám vytvára súkromie, ohraničuje aj pozemok, pomáha chrániť majetok pred zlodejmi, ale môže mať aj dekoratívnu funkciu. Máte možnosť voľby z rôznych materiálov alebo konštrukčných možností. A či už vám bude stačiť obyčajný drôt alebo nepriehľadný múr, je už len na vás.


Detektory – v prípade, ak máte vo svojom sklade umiestnený drobný, hodnotný alebo inak lákavý tovar, či už pre zamestnancov alebo pre zlodejov, je dobré mať zabezpečené východy vhodnými detektormi. Firmy ponúkajú rádiofrekvenčné, akustomagnetické alebo elektromagnetické brány, ktoré ešte môžete doplniť aj detektorom kovu.Tieto systémy diskrétne odhalia zlodeja s taškou, škatuľou či kabátom uspôsobeným na krádež.

 

Strážny pes –pes je starým, ale overeným spôsobom na ochranu vášho veľkoskladu.Títo psi sú vycvičení a určení priamo pre tieto účely. Okrem toho, že vám postrážia vašu halu a majetok, sú aj vašimi vernými priateľmi.  
Klik pre zväčšenie

 

Poistenie proti krádeži –maklérov, ktorí vám ušijú poistku na mieru je neúrekom. Už si len vybrať toho správneho. ☺


Charlieho anjeli alias dobré vzťahy so susedmi/kami – babky na lavičke sú spoľahlivejším zdrojom dochádzky ako hocijaký softvér. Určite mi dáte za pravdu, že ak si s nimi udržiavate dobré vzťahy, budú vašimi hodnovernými informátormi.
Klik pre zväčšenie

 

Spoľahliví zamestnanci –v prípade, ak máte pracovníkov, ktorým dôverujete a veríte, že z vášho skladu nebudú vynášať veci od WC papiera až po perá, máte vyhraté. Nájsť však takých ľudí je už iné umenie.

 

Veríme, že sme vám poradili a že ste si našli to svoje z nášho zoznamu. Možno táto téma priamo nesúvisí s výstavbou oceľových montovaných hál, ale veríme, že ak budete riešiť práve túto problematiku, spomeniete si na nás.