Novinky

Aké kritériá by mal spĺňať zodpovedný majster?

Plánujete výstavbu priemyselnej haly, dielne či obchodných priestorov, ale neviete, ako na to? Oslovili ste viac spoločností, ktoré ponúkajú realizácie tohto druhu, ale rozmýšľate, ako si vybrať tých správnych odborníkov, ktorí vám  postavia vysnívaný priestor presne podľa vašich predstáv? Aj na tieto otázky vám odpovieme v našom článku.

 

Klik pre zväčšenie

 

Každý z nás už asi potreboval a hľadal rôznych remeselníkov, odborníkov alebo robotníkov na realizáciu svojich stavieb alebo drobných prác. A určite ste sa aj vy stretli tak s „fušerákmi“, ako aj s profíkmi, ktorých by ste odporučili hocikomu. Ale ako sa vyhnúť tým prvým a vybrať si tých druhých? Je to len o šťastí alebo ich vieme odhadnúť a odhaliť na prvý pohľad? Stačí sa spoľahnúť na intuíciu a vnútorný hlas/sympatie alebo nám o ich (ne)kvalite napovedia rôzne indície?

Poďme si teda uviesť pár príkladov, ako si viete overiť firmu, ktorej plánujete zveriť výstavbu.

 

Rýchlosť odozvy

 

Nie jeden z nás funguje na princípe „pán Boh daj, ale hneď“. Toto porekadlo však platí v biznise o to viac, že keď hľadáte niečo/niekoho, tak ho potrebujete čo najskôr. A rýchla reakcia a odozva  na žiadosti alebo požiadavky je jedným z prvých náznakov serióznosti spoločnosti. V prípade Frisomatu sa snažíme o prvotnú reakciu do niekoľkých hodín, resp. najbližších dní (v závislosti od náročnosti). Vo väčšine prípadov volíme telefonický alebo mailový kontakt.

 

Osobné stretnutie

 

Prečo je osobné stretnutie také dôležité? Mnoho z vás uprednostňuje rýchlu komunikáciu (zavolanie/e-mail), no niet nad osobné stretnutie, počas ktorého sa dozviete oveľa viac. Prvý dojem, pocity zo stretnutia alebo len samotné rozprávanie prezradia mnohokrát viac ako niekoľko telefonátov alebo vymenených mailov.  

 

Dobrého majstra totiž definuje nielen jeho odbornosť, ale aj manažérske zručnosti či schopnosť rýchlo riešiť dané problémy. Dôležité však je, aby vám vedel navrhnúť optimálne riešenia pre váš „problém“. Niekomu stačí iba poradiť, iný si pozrie tutoriál z YouTubu a vie ako na to. Ale sú aj takí, ktorí potrebujú full servis. Individuálny prístup, dobré nápady a návrhy, rýchle reakcie na vzniknuté problémy sú ďalšími prvkami profesionality.

 

Znalosti a prax sú na nezaplatenie

 

Dobrý špecialista musí byť hlavným nositeľom výrobného know-how. Dlhoročná prax a dostatočná kvalifikácia, autorizačné skúšky, osvedčenia a certifikáty sú podstatným hlavne preto, aby vám vedel ponúknuť rôzne možnosti a udať zlatú strednú cestu k tomu, ako výhodne a bezstarostne zrealizovať vaše predstavy.

 

Klik pre zväčšenie

 

Technické poradenstvo a ľudský prístup

 

Predstavte si, že prídete s konkrétnym nápadom, ale nie ste technicky zdatní. Ako zákazník/laik sa potrebujete zorientovať, v čom vám môžu pomôcť kamaráti či pár odborných článkov.  S čím si už sami poradiť neviete, s tým by vám mal vedieť pomôcť dobrý odborník a ponúknuť vám optimálne riešenie šité na mieru.

Kvalitný majster vie predvídať, aké postupy sú pri výstavbe dôležité alebo o ktorých vy ako zákazník nemusíte vôbec vedieť. Poradí vám, čomu sa vyvarovať, ktoré postupy by boli šetrnejšie k vašej peňaženke a naopak, kde sa šetriť naozaj neoplatí. Okrem toho by vás mal pozorne počúvať, aby získal predstavu o tom, čo presne chcete. Musí byť spoľahlivý, precízny, mať praktické myslenie, dobrú pamäť a predstavivosť.

 

Referencie a kvalita

 

Majster, ktorý vám poskytne overené referencie a potvrdí kvalitu svojej práce dobrými ohlasmi od spokojných zákazníkov, vám zaručuje jednoznačne väčšiu spokojnosť. Je dôležité, aby ste si tieto informácie získali ešte pred výstavbou, aby ste sa vyhli nepríjemnému sklamaniu a následným opravám po fušeroch, ktorí sa na prvý pohľad zdali byť odborníkmi. Jednoducho povedané, niet nad odporúčania od spokojných zákazníkov, ktoré sa šíria aj sami.

 

Vieme, že nie je ľahké nájsť dobrých a šikovných ľudí, ale nie je to nemožné. A možno po čase sa vám budú zdať aj tie najväčšie „trampoty“ ako úsmevné príhody, ale ak viete, tak si šetrite svoje nervy. Pokiaľ nemáte radi vypäté situácie, keď musíte riešiť jeden problém za druhým a všetko 100-krát zopakovať, aby to či ono bolo podľa vašich predstav, tak oslovte nás z Frisomatu.

A ak ste zvedaví, ako fungujeme od prijatia vašej žiadosti až po realizáciu, pozrite si video, kde vám ukážeme všetko od A po Z.