Novinky

Akú halu by potreboval Strýko Držgroš či Pat a Mat? My to vieme!

Či ste iba domáci kutil, majster v odbore, alebo šikovný podnikateľ, vždy budete potrebovať pre svoje činnosti vhodné priestory. Voľakedy ste na to používali kôlničky alebo garáže, teraz sú v obľube dielne. Ak chcete, môžeme toto miesto nazvať aj ako „trucovne pre pánov”, ale nič to nemení na tom, že toto miesto bude vaša srdcová záležitosť, na ktoré nedáte dopustiť. Preto musí byť dokonalé ☺

 

V tomto článku vám opíšeme tri príklady toho, aké stavby sme v minulosti realizovali pre rôzne typy našich zákazníkov. Na základe ich požiadaviek a priorít sme ich prirovnali k nasledujúcim rozprávkovým postavičkám. S ktorými z nich sa stotožníte vy?

 

Kutil à la Emil z Lönebergu

Klik pre zväčšenie

 

Pamätáte sa na seriál Emil z Lönebergu? Aj vy ste taký malý-veľký Emil? On mal na svoje stružlikanie kôlničku. Vy môžete mať dielnu z ocele hneď za domom. A verte tomu, že neoľutujte. Budete mať svoje miestečko, kde vás nikto nebude rušiť, kde vypnete, zrelaxujete, a to vždy, keď to budete potrebovať. Emilovi bola v zime zima, v lete teplo. Ale vám nemusí. Ak si zvolíte zateplený typ haly, nemusíte sa obávať toho, že vám stuhnú ruky alebo že vám pod prehriatym plechom budú stekať kropaje potu. 

Ako príklad uvádzame menšiu halu typu Delta, kde si pán majiteľ chcel schovať svoje obľúbené „hračky“ . K dispozícii sme mali menší priestor za domom, kam sme mali navrhnúť a umiestniť najvhodnejší variant podľa potrieb klienta. Stavba sa napája na rodinný dom a nachádza sa v záhradnej časti pozemku. Aby mal „náš Emil“ svoje súkromie, hala sa rozdelila na otvorený a uzavretý priestor. V uzavretej prednej časti má svoju „pracovňu“ a v zadnej si odkladá svoje stroje a náradie.

 

Klik pre zväčšenie

 

Majstri Pat a Mat

 Klik pre zväčšenieDúfam, že mi dáte za pravdu, že títo dvaja majstri nemajú chybu. Pevne verím, že vy ste už iní majstri vo svojom odbore. A či sa už venujete oprave áut, alebo máte malé stolárstvo, zámočníctvo alebo niečo iné, určite oceníte funkčnosť montovaných hál. Ak sa týmito činnosťami aj živíte, strávite tu niekoľko hodín denne, minimálne 5 dní do týždňa.

A aby ste sa vo svojich priestoroch cítili dobre (ale nie až tak dobre, aby ste sa netešili domov), potrebujete ich zútulniť, rozdeliť na niekoľko miestností. Napríklad na sociálne zariadenia, kuchynský kútik alebo malú kanceláriu, a pritom zachovať dostatok miesta na výkon vašej práce. Toto všetko sa zmestí pod jednu oceľovú strechu, jednu montovanú halu.

My sme takýto priestor vytvorili pre účely autoservisu. V rámci daného priestoru sme navrhli rozšírenie plochy o medzipodlažie, ktoré využívajú zamestnanci pre oddych alebo občerstvenie. Vzniklo tak príjemné miesto na prácu aj odpočinok.

 Klik pre zväčšenie

 

„Biznismen Strýko Držgroš“

 Ak ste úspešný podnikateľ, ktorý už nejaký ten piatok funguje na trhu, a stále sa nechystáte do dôchodku, určite oceníte dlhú životnosť vašich výrobných priestorov. Keď by ste chceli svoje „dedičstvo“ ponechať aj vašim deťom či vnúčatám, kvalitná pozinkovaná oceľ vám zaručí, že vaša hala vydrží niekoľko desiatok rokov.

A to nie je všetko! Okrem dlhej životnosti sú montované haly natoľko flexibilné, že ak by ste sa v budúcnosti rozhodli rozšíriť vaše priestory alebo pristavať, napr. sklad, stačí len primontovať ďalší článok alebo modul haly. Nehovoriac o tom, že v prípade možného sťahovania vašu firmu/halu môžete zobrať so sebou. Haly Frisomat sú jednoducho rozobrateľné a znovu zmontovateľné na inom mieste.

Nižšie priložený obrázok znázorňuje halu z výrobného prostredia, ktorá spĺňa všetky požiadavky Strýka Držgroša. Okrem toho tu denné svetlo krásne osvetľuje celú miestnosť  a dodáva jej pocit priestrannosti.

 

Klik pre zväčšenie

 

Ak ste sa v tomto článku našli a zatúžili po oceľovej montovanej hale, neváhajte sa nám ozvať a my vám poradíme, ako si ju zabezpečiť. Samozrejme, šetrne k vašej peňaženke...a manželke. ☺