Novinky

Ako dodržať bezpečnosť v skladoch?

 

O tom, ako zabezpečiť váš sklad pred dlhoprstými sme už písali. Teraz sa pozrieme na to, ako dosiahnuť, aby váš sklad bol bezpečným miestom pre vás, vašich zamestnancov, obchodných partnerov či zákazníkov. Prinášame vám pár typov, ktoré ak dodržíte, rozhodne znížite riziko nehôd.

 

Hrozby počas zimy

 

Počas zimného obdobia sa neustále prízvukuje, aby sa udržiavalo okolie nášho domu, chodníka, príjazdovej cesty a pod. Okrem odstránenia ľadu či poľadovice je potrebné aj odbíjanie cencúľ a odpratávanie snehu. A to nie len na ceste, ale aj na streche vašich príbytkov, skladov či iných stavieb. Ak husto a dlho sneží, je dôležité pravidelne „čistiť“ tieto miesta, aby sa neporušila statika nie len montovaných hál.

 

Prípade Frisomatu sú naše materiály ošetrené proti vetru a vlhkosti. To znamená, že dážď, sneh alebo búrka nepoškodia vašu budovu ani jej konštrukciu - strecha aj steny ostanú pevné.

 

Klik pre zväčšenie

 

Dostatočná izolácia

 

Aby bol vás sklad suchý a aby váš tovar nenavlhol, je potrebná dostatočná izolácia. Okrem toho je dôležité aj pravidelné vetranie napr. pomocou ventilácie. V prípade, ak si zvolíte antikondenzačnú izoláciu, zabránite tým tvoreniu kvapiek vo vnútri budovy.

 

Pozor na prácu s bremenom

 

Aby vám veci nepadali na hlavu, na tento bod si treba dávať obzvlášť pozor. Ak pracujete so žeriavom alebo iným zdvíhacím zariadením, je veľmi podstatné, aby ste dodržiavali predpisy na prácu s takýmto prístrojom a nebrať jeho upozornenia o nosnosti na ľahkú váhu.  

 

Miesto pre jašterku :)

 

Ak máte vo vašich skladoch vysoký regálový priestor a využívate pomoc VZV, musíte brať do úvahy dostatok miesta na manipuláciu, a to nie len pre jeho vidly. Nehovoriac o tom, že dodržiavanie BOZP musí byť samozrejmosťou. 

 

Pokiaľ máte aj medziposchodie na efektívne zvýšenie skladovacieho priestoru, je potrebné tieto pravidlá rešpektovať aj tu. V prípade, ak si vyberiete možnosť výstavby skladu s medzipodlažím od Frisomatu, ponúkame vám podlahové zaťaženie 300 kg/m². Pod ním môžete uskladniť tovar alebo zaparkovať VZV či „paleťák“. Týmto spôsobom máte k dispozícii takmer 3m svetlej výšky. Medziposchodie postavené vo vašej hale je pevne podopreté na oceľových stĺpoch každé štyri metre. Toto zdvojnásobí vašu skladovaciu alebo pracovnú plochu.

 

Klik pre zväčšenie

 

Uvedené rady a upozornenia sú vhodné nie len pre sklady, ale aj pre výrobné haly či dielne. A aby sme zaklincovali príspevok o bezpečnosti tak, ako sa patrí, chceme vám aj my dať na vedomie, že oceľové konštrukcie od Frisomatu sú vždy v súlade s požadovanými normami – bez ohľadu na výšku, šírku alebo dĺžku haly.