Novinky

Ako skrášliť prostredie okolo montovanej stavby

Mnoho z vás má veľa predsudkov voči priemyselným stavbám alebo montovaným halám. Myslíte si, že sú chladné, neosobné, nemoderné... iba kopa studeného plechu a nič viac. My vás však presvedčíme o opaku. Ukážeme vám niekoľko inšpiratívnych fotiek o tom, akým spôsobom je možné spríjemniť si okolie montovaných stavieb. Na našich stavbách sami uvidíte, že rozhodne nevyzerajú ako nudné primyslené parky.

 

Malý kúsok prírody medzi betónmi

Všetci vieme, že zelená farba upokojuje. Okrem toho pobyt v prírode má blahodarné účinky na psychiku človeka a prospieva k celkovej vitalite. Ale čo z toho, keď minimálne 8 hodín denne trávime v práci? Kedy máme isť do prírody ovoňať kvety alebo objať stromy, keď je už tma kým prídeme domov z práce? Čo tak si malý kúsok prírody preniesť na vaše pracovisko? Trošku zelene v podobe trávnika, stromy, živý plot, farebné kvety... Aj vo vás evokujú tieto veci prijemné pocity? Určite sa lepšie bude pracovať po takej prestávke, ktorú strávite vonku na dvore v tieni stromov alebo v obklopení kvetov.  A keď ani jedno z toho nebude možné, vždy je lepšie pozerať sa na upravenú záhradu, ako na betónový múr.

Klik pre zväčšenie 

 

Klik pre zväčšenie

 

Fontána pre ... každého

Dizajnové prvky v podobe fontán, sôch, orezaného kríku do nejakého tvaru... to všetko prispieva k prijemnému prostrediu a krajšiemu okoliu. Nie len veľké korporácie a nadnárodné spoločnosti môžu mať upravenú záhradu. Podobné vychytávky sú dostupné už k každom lepšom obchode pre kutilov, domácnosť a záhradu.

 

Klik pre zväčšenie

 

Klik pre zväčšenie

 

Reklama ako štýlový prvok pre krajšie okolie 

Väčšina firiem je na svoje logo a imidž patrične hrdá. Tak prečo to nevyužiť a pyšne neukázať všetkým?  Ak máte k dispozícií vhodné reklamné pútače, vlajky, plagáty alebo inú formu reklamy, osaďte alebo namontujte ich na vhodné miesto vo vašom areály. Určite sa také nájde. Napríklad pri vstupe alebo na priečelí haly. Stačí sa len zamyslieť. A ak budete hľadať,  majte poriadne otvorené oči a myseľ. Napadnú vám ďalšie nápady ako skrášliť prostredie okolo montovanej stavby. :)

 

Klik pre zväčšenie

 

Klik pre zväčšenie

 

Klik pre zväčšenie