Novinky

Ako vytvoriť praktické showroomy, ktoré zaujmú pozornosť

Súčasný showroom už ani zďaleka nie je len o tradičných priestoroch, kde sa tovar ponúka, resp. predáva. Dnes už od nich očakávame viac – mal by vytvoriť pohodovú atmosféru, ponúknuť invenčné nápady v dizajne, vytvoriť miesto, kde sa zákazníci môžu na vlastné oči a dotyky presvedčiť o kvalite produktov.

Klik pre zväčšenie

Showroom už nie je len „výstavná skriňa“

Požiadavky našich zákazníkov na showroomy už nie len o reprezentatívnych priestoroch.  Dôvody sú nielen estetické, ale aj praktické. Majitelia hľadajú spôsoby, ako dokonalejšie sprostredkovať svoje produkty zákazníkom a nadviazať s nimi užší kontakt.Aby však všetky produkty a expozície mohli voľne dýchať, potrebujú dostatok miesta.  Priestor je možné rozčleniť do mnohých funkčných zón: uzavretých aj polootvorených miestností. Zároveň však treba zanechať dizajnovo prepracované  miestnosti.

Atmosféra ako v obývačke

Vo vašich priestoroch by sa klienti mali cítiť ako doma. Nie všetci záujemcovia, ktorí k vám zavítajú, chcú hneď aj niečo kúpiť. Potrebujú sa len popozerať, poprípade poradiť.  Pre nich viete vytvoriť miestnosť, kde vám porozprávajú o svojich predstavách, vy im navrhnete možné riešenia a medzitým si vypijete kávičku či čaj. Počas konzultácie však získajú množstvo informácií, na základe ktorých sa môžu lepšie rozhodnúť, čo si vybrať.

Viac tvárí jedného priestoru

Showroom je, samozrejme, dôležitý aj pre budovanie vašej značky. Slúži ako prezentačný priestor, ale aj ako predajná plocha. Je však známe, že tieto priestory by mali byť natoľko multifunkčné, aby sa do nich zmestili aj kancelárie a aj sklad. Úžitkovú plochu je možné si zväčšiť medzi podlažím, kde sa dajú vytvoriť ďalšie miestnosti. Na prízemí tak môžete umiestniť vstupnú recepciu, predajňu, priestory pre vedenie firmy či zamestnancov.

V rámci jednej budovy teda môžete mať výstavnú sieň, čakárne pre návštevníkov, administratívu alebo oddychové zóny pre zamestnancov. Pritom zostanú všetky miestnosti útulné a priestranné. Jednotlivé miestnosti sa dajú rozdeliť priečkami alebo zasklenými tabulami, ktoré budú stále vizuálne prepojené s okolím. Pracovníci sa tak vzájomne nerušia, ale vedenie má všetko pod kontrolou.

Klik pre zväčšenie

Ako byť iným a rozpoznateľným

Predajne, autosalóny, predvádzacie priestory, showroomy... všetky tieto slová opisujú štýlové miesto pre prezentáciuvášho sortimentu. Moderným riešením pre uvedené miestnosti je výstavba montovanej oceľovej haly. Elegantné línie pozinkovanej konštrukcie, pestré farby panelov a zasklené steny vám zaručia, že vaše budovy budú rozhodne iné a odlíšiteľné od konkurencie. Štýlový dizajninteriéru aj exteriéru, priestrannosť, miestnosti presvetlené denným svetlom sú prednosti, ktoré prepožičajú vašej hale a vystaveným modelom väčší luxus a lesk.

Sieť showroomov za pomoci Frisomatu

Ak však potrebujete postaviť sieť showroomov tak, aby každý jeden z nich zodpovedal presným parametrom, forme, farebnosti či dizajnu vašej firmy, kontaktujte nás, lebo ani táto požiadavka nie je pre nás žiadny problém.