Novinky

Na čo treba myslieť pred výberom montovanej haly

V dnešnej dobe sú montované haly veľmi populárne vďaka svojmu všestrannému využitiu. Či už v odvetví dopravy, športu, predaja, priemyslu, alebo poľnohospodárskej výroby, takéto haly sú vhodným a rýchlym riešením vášho podnikania. Ako si ale vybrať z tak veľkej ponuky, akú nám súčasný trh ponúka? Faktorov a možností je naozaj veľa, ale zamerajme sa hlavne na výber konštrukcie haly, ktorá zohráva hlavnú úlohu tvorby celkového dizajnu a ovplyvní aj cenu vašej haly.

 

Lokalita a poveternostné podmienky

 

Ak ste už rozhodnutí, kde by sa vaša hala mala začať stavať, je to prvý krok k úspešnému výberu vhodnej konštrukcie. Umiestnenie pozemku je totiž dôležitý ukazovateľ. Každá oblasť má svoje špecifické poveternostné a snehové podmienky, ktoré ovplyvňujú celkovú statiku stavby. V náročnejších oblastiach, kde sú poveternostné podmienky horšie, je potrebné vybrať konštrukciu, ktorá je na to určená. Pre celkovú odolnosť haly je treba vybrať pevnejšiu konštrukciu alebo ju posilniť oceľovými stĺpmi a priehradovými nosníkmi, ktoré zachovajú statiku oceľovej haly.

 

Klik pre zväčšenie

 

Predstava o rozmere je dôležitá

 

Ďalším ukazovateľom je zákazníkom zvolený rozmer. Sú konštrukcie, ktoré sú vhodné pre výstavbu menších hál a naopak, konštrukcie, ktoré sa používajú na realizácie veľkých objektov. Tu si viete vybrať z rôznych typov, ktoré sa líšia napríklad sklonom strechy, celkovou šírkou a výškou haly.

 

Klik pre zväčšenie

 

Materiál, ktorý má množstvo výhod

 

Materiál, z ktorého je konštrukcia vyrobená, je dôležitým „detailom“, nakoľko výrazne ovplyvní cenu stavby. Ľahká – za studena valcovaná oceľ, je veľmi dobrým výberom! Táto voľba vám ušetrí množstvo financií pri výstavbe základov, kde nebude potrebné použiť také množstvo materiálu ako na základy pre konštrukcie vyrobené z iných ocelí. V neposlednom rade musíme spomenúť aj ušetrené náklady za dopravu haly v závislosti od celkovej hmotnosti konštrukcie vyrobenej z ľahkej ocele.

 

Klik pre zväčšenie

 

Skrutky či zvary – ako sa rozhodnúť?

 

Konštrukcia haly môže byť taktiež zváraná alebo skrutkovaná. Je dobré si prehodnotiť, ktorú voľbu si zvolíte. Skrutkované oceľové konštrukcie sú totiž ľahko demontovateľné a dajú sa jednoduchšie premiestniť, čo môže byť vhodné vzhľadom na budúcnosť. Takéto haly sa dajú ľahko predĺžiť aj rozšíriť podľa požiadaviek zákazníka.

 

Klik pre zväčšenie

 

My vám poradíme

 

Frisomat má v ponuke niekoľko typov konštrukcií, ktoré sa líšia veľkosťou aj dizajnom. Ak by ste si predsa nevedeli vybrať, kontaktujte nás a my vám dáme správne riešenie pre váš projekt.