Novinky

Na čo všetko môžete využiť montovanú halu

Uvažovali ste niekedy nad rôznorodou využiteľnosťou montovanej haly? Všimli ste si niekedy z čoho sú postavené niektoré hypermarkety, tenisové kurty alebo showroomy? Že sú to murované stavby? Môže byť! Ale pozrite sa bližšie! Vidíte konštrukciu? Vidíte plech? Alebo panely? Alebo svetlíky? Tak sú v mnohých prípadoch zmontované z ocele. Alebo nevidíte nič z toho? Aj to je možné! Lebo sú rafinovane a elegantne schované pod sadrokartónom.  Stále si myslíte, že montované haly vás nevedia ničím prekvapiť? Ukážeme vám tri netradičné nápady, ako zmeniť chladné haly na moderné a útulné priestory, ktoré môžeme mať aj vy.

 

Coffee break

 

Ak sa vám páčia industriálne prvky a moderny dizajn, skúste do montovanej haly umiestniť kaviarničku, malú reštiku alebo priestor pre jednotivcov, startupistov, pracovné tímy, kde budú mať možnosť si sadnúť, stretávať sa alebo len tak nerušene pracovať na svojich projektoch. Stačí, ak ponecháte konštrukciu haly nezahalenú a vyzdvihnete ju do popredia ako charakteristickú črtu vašej stavby. Na opláštenie haly nemusíte zákonite použiť plech či panel. Skúste pouvažovať nad sklom. A woalá! Ukážkové  štýlové miestečko je na svete.

 

Klik pre zväčšenie

 

Klik pre zväčšenie

 

Nadčasové ateliéry  

Mnoho umelcov sa radi odlišujú od svojich kolegov či už svojim lookom, štýlom tvorby alebo miestom, kde ich kope múza. Aj z oceľovej montovanej haly je možné vytvoriť priestor pre tvorbu, umenie a kreativitu. Umelci si už určite vedia predstaviť, ako by premenili a dotvorili typicky priemyselnú stavbu na svoj obraz. Stačí sa pohrať s farbami, s materiálom, s nábytkom, doladiť detaily a...hotovo. Ateliér podľa vašich predstáv už nie je taký vzdialený sen ako ste si mysleli, však?

 

Klik pre zväčšenie

  

Pohodlie domova v montovanej hale

 

Viete si predstaviť bývať v oceľovej hale? Že nie? To asi väčšina za nás. Ale veríte tomu, že je to možné?! Jeden náš zákazník spojil príjemné s užitočným a zlúčil miesto výkonu práce svojich zamestnancov s miestom ich „domova“. V rámci jednej haly je výroba, sklad aj obytný priestor. Jednoducho 3 v 1. Jednotlivé priestory sa oddelili priečkami a pre svojich pracovníkov vytvoril plnohodnotné miesto na bývanie vrátane kuchynky, spoločenskej miestnosti a samozrejme aj sociálnych zariadení.

 

Klik pre zväčšenie

 

Ako vidíte, nie je hala ako hala. Zapáčili sa vám naše netradičné riešenia a návrhy? Máte vlastné predstavy atypickej využiteľnosti haly? Ozvite sa nám. Určite nájdeme spôsoby jej realizácie.