Novinky

Nové trendy vo farbách

Montované haly sú čím ďalej tým viac populárnene a ich využiteľnosť je naozaj rôznorodá. Rýchla montáž aj demontáž, efektívne využitie priestoru alebo nízke náklady na výstavbu a na údržbu sú len niektoré z dôvodov, prečo sú montované  haly „v kurze“.

Dlhé roky sa montované haly využívali predovšetkým ako priemyselné alebo poľnohospodárske haly. V poslednej dobe sa však dostávajú do popredia nákupné domy alebo centrá, športové haly alebo kultúrne strediska, pri ktorých preferujú montovanú konštrukciu pred kamennými budovami.

Multifunkčnosť našich hál dokazuje ich široká variabilita. V poľnohospodárstve sa využívajú ako stajne, maštale alebo ako garáž pre techniku. V priemysle preferujú haly určené pre sklady, administratívne priestory alebo výrobné haly. Čo sa týka športových možností sú to hlavne športové haly, kryté plochy, klziská a pod. Montované haly sú vhodné alternatívy aj pre zberné a eko dvory, letecké haly,  jazdiarne alebo motokárové dráhy.   

Montované haly je možné stavať v ľubovoľných rozmeroch. Podľa požiadaviek zákazníkov vieme haly skracovať, predlžovať, zatepliť alebo „vyzdobiť“ rôznymi farbami. Tiež je možnosť ich spojiť už s existujúcou halou alebo murovanou budovou. Medzi najväčšie plusy bez pochýb partia ich rýchla realizácia alebo jednoduché premiestňovanie.   

Keď vezmeme do úvahy  dizajn a štýl našich hál, musíme podotknúť, že už dávno neplatí heslo „na vzhľade nezáleží“. Vhodne zvolená farebná kombinácia je dobrou vizitkou a podporuje reprezentatívnosť či už haly, ako aj firmy. V súčasnosti je k dispozícií široká ponuka sendvičových panelov z palety štandardných farieb RAL. Svoju halu máte možnosť farebne prispôsobiť podľa Vašich predstáv alebo podľa Vašich korporátnych farieb.

Hitom posledných rokov sa stala kombinácia dvoch až troch farieb. Často žiadanou farbou je kombinácia svetlej či tmavej farby opláštenia v kombinácií s modrou alebo červenou. Doplňujúca biela alebo naopak čierna farba zvýrazní celkový farebný dojem haly. Avšak napriek moderným trendom je šedá farba na opláštení priemyslových halách stále veľmi obľúbená najmä v prípade výrobných hál alebo skladov, ale aj u administratívnych budov.

Klik pre zväčšenie

 

Klik pre zväčšenie

 

Klik pre zväčšenie