Novinky

Oblúková, rovná či šikmá strecha na hale? Poradíme vám

Tvar strechy montovaných hál alebo priemyselných budov nie je len dizajnová záležitosť. V mnohých prípadoch zohráva dôležitú úlohu nie len jej využitie, ale aj financie . Ak rozmýšľate o tom akú strechu si zvoliť pre vaše potreby alebo sa rozhodujete o jej výbere, tento článok bude učený pre vás.

 

Aké sú medzi nimi rozdiely? Rozdeľme si ich na drobné.

 

Ak budete halu používať  najmä v oblasti poľnohospodárstva, a to hlavne na uskladnenie napr. úrody alebo na zagarážovanie techniky, tak sú pre vás vhodné oblúkové strechy.  Sú finančne najdostupnejšie, keďže väčšinou ide o menšie a nezateplené haly. Používajú sa pri užších halách, v našom prípade pri typoch YspilonOmega je rozpätie cca. do 18m.

 

Klik pre zväčšenie

 

Klik pre zväčšenie

 

Ak vám viac záleží na vzhľade vašej haly, ale ste stále finančne a „nohami na zemi“, vašou voľbou môže byť šikmá strecha. Je modernejšia ako oblúková a je ju možné zakryť tak panelmi, ako aj obyčajným plechom. Tento typ považujeme za štandardnú strechu, a pre jej praktickosť  je aj najpoužívanejšia. Čo sa týka interiéru, pod takouto strechou môžete schovať aj medzipodlažie a stále mať dostatok priestoru na všetky vaše skladové, výrobné alebo aj administratívne potreby.

 

Klik pre zväčšenie

 

Klik pre zväčšenie

 

Mať na priemyselnej budove plochú alebo rovnú strechu, je ako mať „halu snov“.  Túto možnosť si väčšinou vyberajú náročnejší klienti, keďže vyzerá moderne, elegantne a pri tom si zachováva svoju praktickosť.  Najviac sa používa pri veľkých halách alebo na miestach, kde je hala vstavaná medzi vyššie alebo existujúce budovy. Izolácia je riešená minerálnou vatou, na čom je položena strešná fólia. V prípade, ak si zvolíte vhodnú kombináciu materiálu, napr. sklo, môžete získať krásnu a komfortnú halu za stále rozumnú cenu.

 

Klik pre zväčšenie

 

Klik pre zväčšenie

 

Veríme, že sme vám poradili pri výbere strechy a ak by ste mali nejaké ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám poradíme aj v iných prípadoch.