Novinky

Oceľová hala: kreatívne nápady, čo s ňou urobiť

O tom, na čo všetko sa dá oceľové hala použiť sme už písali niekoľko krát. Už viete, že z montovanej haly nemusí byť len poľnohospodárska garáž, sklad alebo výrobná hala. Ukázali sme vám, že pod strechou oceľovej haly sa môže skrývať  tenisový kurt, showroom, ale aj hotel. Teraz vám radi prinesieme ďalšie nápady, samozrejme z praxe, na čo všetko sa dajú Frisohaly použiť.  Tento článok je vhodný pre milovníkov obrázkov. :)

 

Miesto pre zvieratká

Naše haly sa už v tejto oblasti osvedčili. Oceľovú halu naši zákazníci využili ako farmu alebo pre chov ošípaných, hydiny či dobytku. Ak si k hale pristaviate prístrešok, vytvoríte si miesto pre zastrešenie slamy, sena či krmiva. Ďalšou možnosťou v tejto sfére je halu využiť ako útulok či hotel pre psov.

Klik pre zväčšenie 

Klik pre zväčšenieElektráreň alebo nabíjacie stanice

Aj vo vás evokuje elektráreň betónové miesto, plné nebezpečenstva  a vysokého napätia? A čo ak vám ponúkneme rovnako efektívne riešenie a  toto miesto schováme do montovanej haly? Myslíte si, že je to nemožné? Tu je dôkaz o opaku.

Klik pre zväčšenie

Klik pre zväčšenie 

Frisohaly sú tiež výbornou voľbou pre nabíjacie stanice napr. pre elektromobily alebo elektrické motokáry. Práve pre tento účel slúži naša hala Omega v Brazílii.

Klik pre zväčšenie

 

Vinárstvo a vinná hala

Pre výrobu kvalitného vína potrebujete nie len dobré hrozno, ale aj vhodné priestory. Také vám vieme vytroviť z profilov zo za studena valcovanej ocele, ktoré opláštime PUR panelmi. Získate tak priestranné miesto pre výrobu, ale aj pre uskladnenie. Názorný príklad vám prinášame na nasledujúcich fotkách.

Klik pre zväčšenie

Klik pre zväčšenie 

Výstavy, kongresy, plesy.... v hale

Zdá sa vám to byť neuveriteľné? Ako už môže vyzerať ples v hale? Alebo ako by ste sa cítili, keby ste hostili pozvaných odborníkov na kongrese v oceľovej hale? Rovnako ako v murovanej stavbe. Stačí ak si halu prispôsobíte na tento zámer napr. tak, že oceľové prvky skryjete sadrokartón, podlahu kobercom alebo plávajúcou podlahou a zútulníte si interiér haly podľa vašich predstáv. 

Klik pre zväčšenie

 Ďalší kreatívny nápad na využitie montovanej haly v praxi je výstava alebo festival. Ako príklad uvádzame výstavu ľadových sôch v Belgicku, ktorá sa uskutočnila v roku 2014, a na ktorom sa zúčastnili aj niektorí naši projektanti. Sami sa presvedčili o tom, že aj „obyčajná“ hala sa môže zmeniť na výstavnú sieň. 

Klik pre zväčšenie

Klik pre zväčšenie 

Hudba, koncerty, zábava....tiež v oceľovej hale

Vo väčšine prípadov je zaužívané, že veľké koncerty sa organizujú vo veľkej športovej hale. Ale aj v menších halách môže byť rovnako dobrá zábava. Dokonca je možné do haly umiestniť aj hudobný bar či skúšobňu pre kapely. Fantázii sa medze nekladú.

Klik pre zväčšenie 

Veríme, že aj v tomto článku sme vám dokázali, že montované oceľové haly sú vhodné pre široké spektrum využitia. Záleží len na vás na čo chcete našu halu využiť. Tak neváhajte ozvať sa nám a podeliť sa s nami o vaše netradičné nápady, o ktorých budeme môcť písať niekedy nabudúce.