Novinky

Oceľový prístrešok ako vhodná alternatíva pre garáž, altánok či terasu

Prednedávnom sme sa v našom článku venovali garážam, či je lepšie ju spojiť s domom alebo ju mať samostatnú. Pri písaní tejto témy mi však napadlo ďalšie riešenie pre tých, ktorým nevyhovuje ani jedna, ani druhá možnosť. Čo tak prístrešok? A čo viac! Prístreškom viete zabiť viac múch jednou ranou? Nechápete čo tým mám na mysli? Čítajte ďalej!

 

Prístrešok namiesto garáže

Pre tých, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu mať garáž, ale chcú svoje auto ochrániť pred silným slnkom, tvrdými krúpami alebo studeným snehom, je prístrešok vhodná alternatíva. Pod ním skryjete nie len auto, ale aj bicykle celej rodiny, náradie či kosačku, alebo aj hračky vašich detí.  Výstavba je jednoduchá, rýchla – niekedy za jeden deň, nepotrebuje zbytočné byrokratické úkony a sú aj cenovo dostupné. 

Klik pre zväčšenie

Prístrešok ako altánok alebo terasa

Príjemné posedenie počas teplých letných večerov, krb, gril, hojdačka...krásna predstava, čo poviete? Pod prístreškom by to nebol problém.  Tak si predlžte letnú sezónu sedením na terase, ktorá vás ochráni pred dažďom, búrkou, ale aj pred teplými slnečnými lúčmi. Altánok či terasu si môžete aj zaskliť alebo zakryť lexanom, plexisklom alebo plachtou.

 

Prístrešok pre poľnohospodárov alebo firmy

Prístrešky s obľubou využívajú aj v poľnohospodárstve na zakrytie sena, slamy, krmiva, alebo aj drahej techniky. Vo firmách ho často pripoja k budove a vytvárajú tým menšie parkovisko pre svoje firemné autá alebo pre vozidlá svojich zamestnancov. 

Klik pre zväčšenie

Klik pre zväčšenie

Prečo si vybrať oceľový prístrešok?

Výhod je niekoľko. Jeho hlavným benefitom je vysoká pevnosť, odolnosť,  dlhá životnosť a bez potreby špeciálnej údržby. Už vás nebudú trápiť červotoče, drevokazné huby, hnitie, ale ani hrdza. Prístrešky sú dokonca aj ohňu vzdorné. Zároveň krásne zapadne do moderného dizajnu domov či podnikov a kto obľubuje industriálny štýl, tomu sa rozhodne bude páčiť jeho oceľová konštrukcia.

Klik pre zväčšenie

Dobrá správa na koniec

Na záver by sme chceli dať do pozornosti aj fakt, že pri bežných prístreškoch, ktorého zastavaná plocha nepresiahne 25 m2, stavebné povolenie nepotrebujete. Podľa stavebného zákona je totiž klasifikovaný ako drobná stavba, ktorí plní iba doplnkovú funkciu. V takomto prípade nie je potrebné stavebné povoleniepostačí ohlásenie obci. Pozor však na to, aby váš prístrešok neslúžil na podnikateľský účel!

Frisomat je nie len staviteľom veľkých hál, ale ochotne vám pomôžeme aj s výstavbou oceľových prístreškov, či už k existujúcej budove alebo vám postavíme halu spolu s ním. Stačí sa nám ozvať.