Novinky

Pre aké účely postaviť priemyselnú budovu – Inšpirujte sa

O výhodách priemyselných budov sme písali už v predchádzajúcich článkoch. Uviedli sme, že jedným z najväčších pozitív je ich multifunkčnosť. A práve o tom, aké možnosti ponúkajú naše haly a ako premeniť obyčajnú priemyselnú halu na atraktívnu a plnohodnotnú budovu, sa dozviete v tomto článku.

 

2 v 1? 3 v 1? Alebo aj viac?

 

To, že sa z montovaných hál stavajú sklady, garáže alebo športoviská, nie je žiadna novinka. Ale ak sa pýtate, ako sa dá z priemyselnej budovy vytvoriť krásny showroom, obchodné centrum alebo kancelária, naša odpoveď znie: Jednoducho. ☺

Čo sa týka účelu využitia, haly Frisomat nemajú žiadne obmedzenia. Aj v tomto prípade platí, že fantázii sa medze nekladú. Nie je pre nás žiadny problém prispôsobiť rozmery, tvar, doplnkový stavebný materiál alebo iné požiadavky, aby sme vytvorili vami požadovaný priestor.

Viackrát sme prízvukovali, že nie je problém použiť viac skla, ak by ste chceli showroom alebo pridať medzipodlažie, ak by ste si priali viacpodlažnú administratívnu budovu. Tiež je možné rozdeliť priestor na viac menších častí a vytvoriť polyfunkčnú budovu.

Pokiaľ riešite dizajnové otázky, môžete sa realizovať aj v tejto oblasti. Ak by ste si nevybrali z ponúkaných farieb panelov, navrhnite si vlastnú verziu a dajte si vyrobiť fóliu, ktorá sa „nalepí“ na naše panely. Vznikne tak stavba, ktorá sa bude líšiť od klasických hál a môže vám poslúžiť aj ako kreatívna reklama.

 

 

Nechajte sa inšpirovať

 

V rámci našej 12-ročnej praxe sme sa stretli s viacerými požiadavkami. Okrem klasických priemyselných (výrobné haly, dielne) alebo poľnohospodárskych hál  (garáže pre traktory, stajne pre kone alebo sklad osív) sme mali možnosť vyhotoviť aj pár nezvyčajných alebo viacúčelových stavieb.

 

 

Hotel v Bratislave

 

V tomto prípade išlo o prístavbu k existujúcej budove. Ide o stavbu typu Delta - oblúková strecha, ktorá sa pristavila k murovanej stavbe. Ako je vidno aj na obrázku, farbu panelov sme prispôsobili k farbe hotelu, čím sme dosiahli kompaktnosť celého komplexu. Tento hotel je krásnym príkladom toho, že aj z halového systému je možné vyhotoviť „nehalovú“ stavbu.  A možno,  keby sme vás neupozornili na tento detail, ani by ste si nevšimli rozdiel.

 

Klik pre zväčšenie

 

Predajňa/Showroom  v Trnave

 

Obchod sa nachádza v obchodnej zóne na okraji Trnavy. Ide o izolovanú päťloďovú halu, ktorá sa využíva ako predajňa záhradkárskych potrieb, príslušenstva, ako aj sadeníc či dekorácií.  

Areál záhradníctva sa skladá z piatich prepojených Sigma hál. Keďže haly slúžia tak pre záhradkárske potreby, ako aj pre rastliny, tento stavebný štýl umožňuje ľahko vytvoriť inú atmosféru v každej z nich. Pre prirodzené osvetlenie priestoru sme dodali presvetľovacie pásy. Do projektu sa ešte zakomponovali aj posuvné brány, čím sme zjednodušili príjem alebo výdaj väčšieho množstva tovaru.

 

Klik pre zväčšenie

 

Sklad, prevádzka aj administratíva v jednom neďaleko Senca

 

Ďalším zaujímavým príkladom je hala určená pre sklad ovocia  a zeleniny pri Senci.  Aj na tejto hale sa môžete presvedčiť, ako efektívne sa dá zužitkovať a využiť priestor v hale. Hala je rozdelená na tri časti. Hlavná plocha slúži ako sklad. Ďalšia časť je klimatizovaný, chladiarenský priestor a tretia sa využíva ako administratívno-obytná zóna pre zamestnancov. V zadnej časti haly, pod prístreškom, sa nachádza čistička na zeleninu. Zaujímavosťou je aj medzipodlažie, vďaka ktorému sa zvýšila úžitková časť plochy pre personál.

 

Klik pre zväčšenie

 

Uvedené príklady sú len zlomkom toho, čo všetko je možné vyhotoviť z halových systémov Frisomat. Dúfame, že sme vás dostatočne naladili a presvedčili o viac účelnosti priemyselných budov. Ak by ste mali nejaký ďalší zaujímavý typ na výstavbu polyfunkčnej stavby, obráťte sa na nás. Sme vďační za každú možnosť a budeme radi, ak vám dopomôžeme k realizácii vašej stavby.