Novinky

Priemyselné haly: najlepšie riešenie pre váš biznis

Mnohé firmy alebo podniky okrem kancelárií potrebujú a využívajú aj výrobné haly,  dielne či sklady. Ak sa nerozhodnú pre prenájom týchto priestorov, riešia túto problematiku výstavbou. Väčšinou polemizujú medzi murovanou alebo montovanou stavbou. A keďže ide o nemalú investíciu, často sa prikláňajú k tej lacnejšej možnosti čiže pre priemyselné, montované haly.

 

Čo nám ostalo zo socializmu?

 

Mne osobne srdce trhajú všetky tie krásne budovy, staré závody alebo priestory, ktoré dnes v lepšom prípade obývajú bezdomovci, v tom horšom iba chátrajú a ničia ich vandali. Ak by som  mala voľných pár sto tisíc eur, určite by som do nich investovala a prerobila ich napr. na lofty. ☺ Ale to je iná téma.

 

Hlavné je, že nám z toho obdobia ostalo veľa budov, či už cukrovary, konzervárne, mlyny atď., ktoré čakajú na prenájom, rekonštrukciu alebo na ďalšiu výstavbu v rámci areálu. Väčšinou sa nachádzajú v priemyselnej zóne, čiže ak ešte nemáte vybrané priestory pre vaše podnikanie, skúste sa popozerať po nejakých voľných, starých, nepoužívaných plochách vo vašom okolí a poinformovať  sa, či by bolo možné na nich postaviť vašu priemyselnú halu.  

 

Zo skúsenosti viem, že napr. v areáli starého cukrovaru sa vybudovalo skladové centrum pre niekoľko firiem. Niečo z budovy ostalo, niečo sa zbúralo, ale podstatné je, že teraz slúži zmysluplnejšie, ako keby tam nič nebolo.

 

Myslíte si, že priemyselné haly sú chladné? Ale kdeže...

 

Každá budova má svoju atmosféru.  Jasné, že od obyčajných skladov, kde nie je nič iné, len múry, regály a palety nemôžeme očakávať pocit domáceho prostredia. Ale moderné priemyselné haly sú natoľko multifunkčné, že sa dajú modifikovať do rôznych podôb. Určite ste aj vy videli obyčajné haly, z vonku opláštené, ktoré vo vnútri skrývali útulné kancelárie, spoločenské priestory alebo krásne predajne. A ani by ste neverili, že predsa sa tieto budovy klasifikujú ako priemyselné stavby.

 

Montované haly sú chameleónom v priemysle

 

Viete, čo majú spoločné obchodné domy, športové haly, logistické centrá, dielne alebo garáže? Ich spoločným menovateľom sú montované konštrukcie a opláštenie. Ostatné príslušenstvo si už každý zákazník určuje sám. Preto je aj z nudných hál možné vytvoriť originálne dizajnové stavby alebo riešenia.

 

Firma Frisomat vyrába svoje profily z pozinkovanej ocele a ponúka typizované stavby, vrátane dopravy a montáže po celom Slovensku. Ale za pomoci ďalších stavených materiálov, ako je sadrokartón alebo sklo, viete v rámci haly vytvoriť ďalšie miestnosti, priečky alebo boxy.  Nehovoriac o tom, ako dobre budú vyzerať, ak ich zariadite moderným nábytkom, pridáte kvety, obrazy a pod. A hádam vám nemusím ani pripomínať, že naše haly sa dajú využiť tak na výrobu, skladovanie, ako aj na šport.

 

Ak sme vás stále nepresvedčili o tom, prečo sú priemyselné haly tým najlepším riešením pre váš biznis, prečítajte si ďalšie výhody montovaných hál.