Novinky

Spravte si z Loftu perfektné miesto na podnikanie

Ste zabehnutý podnikateľ, ale nudia vás už vaše priestory? Chce to zmenu? Alebo práve naopak, ste začínajúci „START-UP-ista” a hľadáte vhodné a originálne miesto na rozbeh? Ponúkame Vám jeden nápad, ktorý je možné využiť na rôzne účely, či už ide o kanceláriu, ateliér, bar, tanečné štúdio, či čokoľvek iné, čo vás napadne – LOFT!

 

Klik pre zväčšenie

 

 

Čo je to Loft?

Loft je väčšinou jednoliate, staré, opustené miesto – priemyselná budova, sklad či iný väčší objekt, ktorý v minulosti vznikol postupne krachom malých a stredných firiem. Takéto budovy sa stávali útočiskom chudobných umelcov, ktorí tento priestor využili nielen na bývanie, ale aj na vyvíjanie svojej vlastnej tvorby, zriaďovanie ateliérov alebo galérií.Aké sú prednosti Loftu?

Ako aj v minulosti, tak aj dnes môžeme hovoriť o lofte ako o pomerne lacnom a inšpiratívnom priestore, ktorý môžeme využiť či už na bývanie alebo realizáciu svojich podnikateľských zámerov. Predstavte si krásny ucelený priestor, vysoké stropy, interiér, ktorý vám ozdobí oceľová konštrukcia. Takýto priestor si viete dotvoriť podľa vlastnej fantázie a hranice sa neurčujú naozaj v ničom.

 

Klik pre zväčšenie

 

 

Pre koho je Loft vhodný?

Tu sa medze rozhodne nekladú. Či ste obchodník, architekt, fotograf, maliar, možností je nekonečno, pokiaľ je vaša fantázia otvorená novým alternatívam dnešnej doby.

 

Niektorí ľudia by si však radi dali postaviť loft podľa vlastných predstáv, šitý na mieru. Ak máte presnú predstavu, ako by mal váš loft vyzerať, na trhu je veľa možností, ako si svoj sen zrealizovať.

 

Predstavte si veľkú plochu, halu, ktorá má interiér dotvorený prvkami z ľahkej ocele. Strop, ktorý je vysoký, nemusíte vôbec zakrývať. Oceľová konštrukcia či rôzne profily tento priestor urobia naozaj originálnym a nevšedným. Takýto loft sa dá krásne presvetliť veľkými oknami z bočných strán alebo presvetľovacími pásmi zo strešnej časti.

Delenie priestoru priečkami nemusí byť pravidlom. Ak by ste sa predsa rozhodli pre vytvorenie kútiku, kde budete mať svoje súkromie, čo tak sa rozhodnúť pre medzipodlažie? Dizajnové schody s prvkami oceľových profilov v kombinácii so sklom, naozaj nemusia vyzerať zle. Steny, tak ako aj stropy, nemusíte zakrývať sadrokartónom, použite radšej  panely rôznej farby. Tie vám steny nielen zateplia, ale vášmu priestoru dodajú originalitu a jedinečnosť. Môžete ich využiť aj v delení priestoru, a tak nahradiť klasický sadrokartón niečím neobyčajným.

 

Klik pre zväčšenie

 

 

Zaujali sme vás našimi nápadmi a chceli by ste sa o výstavbe takýchto priestorov dozvedieť viac? Náš tím v spolupráci so špičkovými architektmi vám poradí, navrhne a postaví LOFT vašich snov. ☺