Novinky

Z akého materiálu by mala byť dielňa na kľúč?

Z akého materiálu by mala byť dielňa na kľúč?

 

Autoservis, pneuservis, autoumyváreň, dielne, výrobné haly – so všetkými týmito stavbami má firma Frisomat bohaté skúsenosti. O uvedené účely využitia oceľových hál má záujem čoraz viac remeselníkov, mechanikov, ale aj firiem.

 

Klik pre zväčšenie

 

Ako si zvoliť vhodný materiál?

Pri voľbe vhodného stavebného systému pre výstavbu vašej dielne musíte mať na vedomí fakt, že nech použijete akýkoľvek systém, ktorý nájdete na našom trhu, jeho prvky musia spĺňať požiadavky rôznych noriem. Ide o rozličné stavebnotechnické parametre, ako je pevnosť, požiarna odolnosť, zdravotná neškodnosť a podobne. Na výber máte niekoľko druhov materiálov, avšak každý jeden má svoje charakteristické vlastnosti. Či už ide o betón, plnú tehlu, nepálenú tehlu, vápenno-pieskové tvárnice, drevo, plech alebo oceľ.

Určite ste sa aj vo vašom okolí stretli s „nízkonákladovými“ dielničkami, ktoré boli pozvárané z oceľových trubiek a opláštené plechom, alebo sofistikovanými autoservismi s predajňou. Na mysli však musíte mať, čo sa bude vo vašej hale vyrábať, aké požiadavky musí spĺňať, poprípade, akým normám musí podliehať. Do úvahy by si ste mali zobrať hygienické predpisy, hlučnosť, množstvo odpadu alebo uvoľnené škodlivé látky. Nesmieme však zabudnúť ani na váš vyhradený rozpočet alebo finančný strop.

 

Prečo si vybrať dielňu z ocele?

 

Zvýšený záujem o naše produkty a služby registrujeme hlavne z oblasti priemyslu, v ktorom naši zákazníci potrebujú vhodné pracovné prostredie, reprezentatívnu budovu a, samozrejme, aj moderný dizajn stavby. Všetky tieto atribúty v sebe spájajú oceľové montované haly.

 

Životnosť oceľových montovaných hál je naozaj dlhá, môžeme ich rátať na desiatky rokov. S čistým svedomím môžeme vyhlásiť, že je to min. 50 a viac rokov. Počas pôsobenia Frisomatu na celosvetovom trhu o tom svedčia nielen naše haly, ale aj naši spokojní klienti.

 

výhodách oceľových hál sme vás už informovali v minulosti, ale nedá nám ich nepripomenúť ešte raz. Pevná, ale ľahká konštrukcia oceľových profilov, dobré izolačné vlastnosti panelov a vysoká odolnosť voči korózii je len zlomok toho, čo všetko vám naše haly poskytujú.  V prípade autodielní alebo umyvární vám tieto benefity prídu vhod, keďže sa nemusíte obávať hrdze z vlhkosti či z výparov.

 

Klik pre zväčšenie

 

Oceľová hala na kľúč

 

Okrem samotnej výstavby poskytujeme aj „servis“ v podobe vypracovania potrebnej dokumentácie. Pomoc projektanta, statické výpočty, vyhodnotenie požiarnej odolnosti aj inžiniering zabezpečujeme s našimi externými spolupracovníkmi.

 

Samotná výstavba sa môže realizovať až po vydaní stavebného povolenia. Frisomat vám postaví oceľovú halu na kľúč – čiže vyhotovíme základy pre osadenie konštrukcie, pripevníme profily, opláštime halu a namontujeme potrebné príslušenstvo podľa požiadaviek klientov. Najčastejšie ide o presvetlovacie pásy, okná, dvere, brány na elektrický pohon a iné. Samozrejme spolupracujeme aj s dodávateľmi ostatných profesií, akými sú elektrikári, plynári, vodoinštalatéri a pod. Po dokončení všetkých prác sa hala môže odovzdať k užívaniu.

 

Poraďte sa s odborníkmi

 

Každá stavba má svoje špecifiká, možnosti, výhody aj nevýhody, preto je vhodné sa o vašich predstavách poradiť s profesionálmi. K dispozícii máte aj nášho obchodného zástupcu, ktorý vám ochotne zodpovie vaše otázkyAk budete potrebovať kontaktovať nášho projektanta, technika, alebo iného špecialistu, určite vám poradia.